Сега е точно : Сре Дек 01, 2021 11:27 pm

  • Форум
    Теми
    Мислења
    Последно мислење
  • Хартија и картон
    Општи дискусии за хартија и картон во употреба. Препораки, совети, решениа
    1 Теми
    1 Мислења
    Последно мислење од 6maj Види го последното  мислење
    Нед Ное 11, 2012 11:45 pm
  • Плочи
    Размена на идеи, мислења и корисни информации.
    1 Теми
    2 Мислења
    Последно мислење од Ivo Види го последното  мислење
    Пет Ное 16, 2012 11:52 am
  • Репроматеријали
    Размена на идеи, мислења и корисни информации за репроматеријали.
    0 Теми
    0 Мислења
    Нема теми
     
  • Сервис
    Се во врска со сервис на графичките машини, хардверот и софтверот. Прашања, совети, решениа ...
    Подфоруми: Hardware, Software
    0 Теми
    0 Мислења
    Нема теми
     
  • Работа
    Барајте и нудете работа.
    Подфоруми: Конкурси, Услуги и Производи
    0 Теми
    0 Мислења
    Нема теми
     
  • Иднината на печатарската индустрија
    Вашите размислувања во врска со иднината на печатарската индустрија
    1 Теми
    1 Мислења
    Последно мислење од bojan Види го последното  мислење
    Пет Феб 08, 2013 2:13 pm
  • Графички Дизајн
    Вашите лични или професионални графички радови; плакати, брошуре, визуелни идентитети, билборди, веб страни ...
    1 Теми
    2 Мислења
    Последно мислење од bojan Види го последното  мислење
    Сре Дек 19, 2012 11:40 am
  • Муабет
    Малку муабет и отпуштање од напорната работа никогаш не е на одмет. Строго забранети политички и слични теми.
    1 Теми
    1 Мислења
    Последно мислење од bojan Види го последното  мислење
    Пет Ное 16, 2012 11:21 am

Најави се  •  Регистрирај се

Кој е Присутен

Вкупно има 4 Присутни членови :: 0 регистрирани, 0 сокриени и 4 Гости (Податоците се базирани според активноста на членовите во последните 5 минути)
Најмногу Присутни членови во исто време се: 146 на: Пон Maр 16, 2020 11:03 pm

Регистрирани Членови: Нема регистрирани членови
Легенда: Основач, Супер модератори

Статистика

Вкупно мислења 7 • Вкупно теми 5 • Вкупно членови 8 • Добредојде на му посакуваме на најновиот регистриран член zekzek

cron