Сега е точно : Сре Дек 01, 2021 11:03 pm

 • Форум
  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • Хартија и картон
  Општи дискусии за хартија и картон во употреба. Препораки, совети, решениа
  1 Теми
  1 Мислења
  Последно мислење од 6maj Види го последното мислење
  Нед Ное 11, 2012 11:45 pm
 • Плочи
  Размена на идеи, мислења и корисни информации.
  1 Теми
  2 Мислења
  Последно мислење од Ivo Види го последното мислење
  Пет Ное 16, 2012 11:52 am
 • Репроматеријали
  Размена на идеи, мислења и корисни информации за репроматеријали.
  0 Теми
  0 Мислења
  Нема теми
   
 • Сервис
  Се во врска со сервис на графичките машини, хардверот и софтверот. Прашања, совети, решениа ...
  Подфоруми: Hardware, Software
  0 Теми
  0 Мислења
  Нема теми
   
 • Работа
  Барајте и нудете работа.
  Подфоруми: Конкурси, Услуги и Производи
  0 Теми
  0 Мислења
  Нема теми
   
 • Иднината на печатарската индустрија
  Вашите размислувања во врска со иднината на печатарската индустрија
  1 Теми
  1 Мислења
  Последно мислење од bojan Види го последното мислење
  Пет Феб 08, 2013 2:13 pm
 • Графички Дизајн
  Вашите лични или професионални графички радови; плакати, брошуре, визуелни идентитети, билборди, веб страни ...
  1 Теми
  2 Мислења
  Последно мислење од bojan Види го последното мислење
  Сре Дек 19, 2012 11:40 am
 • Муабет
  Малку муабет и отпуштање од напорната работа никогаш не е на одмет. Строго забранети политички и слични теми.
  1 Теми
  1 Мислења
  Последно мислење од bojan Види го последното мислење
  Пет Ное 16, 2012 11:21 am

Најави се  •  Регистрирај се

Кој е Присутен

Вкупно има 7 Присутни членови :: 0 регистрирани, 0 сокриени и 7 Гости (Податоците се базирани според активноста на членовите во последните 5 минути)
Најмногу Присутни членови во исто време се: 146 на: Пон Maр 16, 2020 11:03 pm

Регистрирани Членови: Нема регистрирани членови
Легенда: Основач, Супер модератори

Статистика

Вкупно мислења 7 • Вкупно теми 5 • Вкупно членови 8 • Добредојде на му посакуваме на најновиот регистриран член zekzek

cron